چاپ لارج فرمت

امروزه تاثیر چاپهای دیجیتال عریض در بازار تبلیغات از چشم صاحبان کالا و خدمات پوشیده نیست. با پیشرفتهای چشمگیری که در دهه گذشته به لحاظ تکنیک، کیفیت و سرعت چاپ در این صنعت روی داده و همچنین کاهش هزینه های چاپی و عدم وابستگی قیمت به تیراژ، امروزه می بینیم که این نوع چاپ ها سهم بسزایی را در دنیای تبلیغات به خود اختصاص داده اند.

چاپ های عریض امروزه به غیر از تبلیغات، در صنایع مختلف دیگری از قبیل چاپ پارچه، موکت، بسته بندی و … مصرف دارند.

تکنولوژی این نوع چاپ ها یکسان بوده ولیکن بسته به مورد مصرف و زمینه های قابل چاپ، نوع جوهر مصرفی و پیچیدگی دستگاه های چاپی با هم متفاوت می باشند. بعضاً برخی ماشین ها دارای خط تکمیلی نیز در کنار خود هستند؛ به عنوان مثال دستگاه های چاپ بر روی پارچه غالبا دارای واحد تثبیت حرارتی و دستگاه های چاپ بر روی موکت دارای تثبیت بخار گرم می باشند.

هنگام ورود ساروبن به عرصه چاپ دیجیتال تعداد محدودی دستگاه با عرض کمتر از۹۰ سانتی متر در تهران مشغول به کار بود.  در آن زمان ساروبن با نگاه به آینده و با هدف دگرگونی سیمای شهری اقدام به نصب اولین دستگاه چاپ عریض (۱۲۷سانتیمتر) نمود که به اعتقاد بسیاری از دست اندرکاران این اقدام توجیه مالی نداشت، ولیکن گذشت زمان و گستردگی بازار و تعداد بیشمار مراکزی که در این زمینه شروع به کار نموده اند، گواه بینش صحیح ساروبن در آن زمان است. ساروبن به منظور بالا بردن کیفیت و ارائه خدمات شایسته تر، به عنوان اولین شرکت ایرانی از ریپ در چاپهای خود بهره گرفت و اولین دستگاه چاپ فضای باز را نیز در سال ۱۳۷۹ راه اندازی نمود و در سال ۱۳۸۰ اولین دستگاه چاپ با عرض ۵ متر نیز در این شرکت نصب و راه اندازی گردیده است.

درسال ۱۳۸۱ به منظـورگسترش امکانات و تجهیزات چاپی و تخصصی تر نمودن فعالیت چاپ در فضای آزاد، شرکت ساروبن به همراه یکی دیگر از فعالان این رشته اقدام به تاسیس یکی از بزرگترین مراکز چاپ فضای آزاد در خاورمیانه نمود. این مرکز با اختیار داشتن دستگاه های متنوع چاپ رول و تخت و سوله ای به مساحت ۷۵۰ متر مربع، یکی از بزرگ ترین مراکز چاپ فضای آزاد ایران به شمار می رفت.

در خصوص چاپ های فضای بسته نیز ساروبن با در اختیار داشتن تعداد قابل توجهی از دستگاههای چاپ با عرض و نوع های مختلف و همچنین دستگاههای تکمیلی چاپ از قبیل دستگاه های لمینیت، برش، صحافی و… در دفاتر مختلف خود، آماده اجرای پروژه های تبلیغاتی در کوتاه ترین زمان و با بهترین کیفیت ممکن می باشد.